+48 68 3720521
sekretariat@ldk.lubsko.pl
Sekretariat Pn - Pt: 08.00 - 16.00

Miejsca zarezerwowane

20 października 2022 r.

„Miejsca zarezerwowane”, to tytuł wernisażu prac autorskich Małgorzaty Gołębiewicz. 20 października Galerię Artystyczną „Małą”, Salę widowiskową i hol dolny wypełnili miłośnicy sztuki. Rozmowę z twórczynią przeprowadził na Sali widowiskowej dyrektor B-CK Paweł Skrzypczyński. Rozmowa była ilustrowana slajdami na dużym ekranie. Po rozmowie, uczestnicy przeszli do Galerii Artystycznej „Małej”, gdzie swoją wystawę otworzyła autorka. Potem, przy poczęstunku w holu dolnym, uczestnicy żywo dyskutowali i mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z autorką.

 

Małgorzata Gołębiewicz (ur. w 1972 r.)

Studiowała w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze. Dyplom uzyskała w pracowni rysunku prof. Jana Berdyszaka. Ukończyła także studia podyplomowe: zajęcia artystyczne na ASP we Wrocławiu, historię na UAM w Poznaniu.  W roku 2017 wydała  tomik poetycki „Pamięć obecności”, a we wrześniu 2018 r. pojawił się drugi pod tytułem: „Wobec”. Obecnie pracuje nad projektem „Ogród zarezerwowany”.

Zajmuje się sztuką, dotykając różnych jej obszarów: instalacją, obiektem, malarstwem i rysunkiem. Jej słowo, jak i pozostałe obszary działań artystycznych, można umiejscowić na granicy dwóch rzeczywistości: pierwszej inspirowanej obserwacją świata i ludzi, i drugiej: duchowej, intuicyjnej opierającej się na odczuciu tego, co określamy mianem „niepoznanego”, „a priori”. Z jednej strony odczuwamy zachwyt nad pięknem i ogromem natury, nad złożonością ludzkiej psychiki, charakteru – z drugiej widzimy tęsknotę, ból  i dramat kruchego człowieka. Twórczość Małgorzaty Gołębiewicz mówi o między wartościach, o tym co „pomiędzy”. To „otwieranie ust” przed wypowiedzeniem słowa, a zapisane słowo to metafora budowana obrazem.

 

 

 

preloader image